ווי גרירה

ווי גרירה – כל היתרונות

אם אתם רוצים לקחת אתכם ציוד לטיולים מבלי להצטופף ברכב או לוותר כליל על הסעת נוסעים; אם אתם עוסקים במקצוע שמחייב נשיאת ציוד עבודה כגון סולם, דליי צבע, ארגזים וכד'; אם אתם צריכים להעביר ריהוט או חפצים גדולים אחרים ממקום למקום באופן שאינו חד פעמי – כדאי מאוד שתצטיידו בנגרר לרכב שיאפשר לכם לבצע את כל המשימות הללו בפשטות ובנוחות. על מנת לחבר את הנגרר לרכב יש צורך להתקין וו גרירה מתאים, ועל כך בדיוק רצינו לדבר במאמר שלפניכם.

מהו בדיוק וו גרירה?

מדובר במתקן שמותקן לרכב שלכם ומאפשר חיבור של הנגרר אליו. אבל, לא כל וו יכול להתאים לכל רכב או לכל נגרר, ולכן חשוב מאוד לרכוש אותו מחברה המתמחה בשיווק מוצרים אלה המעסיקה אנשי מקצוע שיתאימו את המוצר לרכב ולנגרר שברשותכם. בנוסף, חשוב לוודא כי את ההתקנה עצמה מבצע מתקין מורשה, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שהנגרר מחובר לרכבכם כמו שצריך ושלא תתרחש התנתקות מסוכנת במהלך הנסיעה. בנוסף חשוב לוודא שהשקע החשמלי שהותקן יחד עם וו אכן פועל, על מנת להבטיח שכשאתם נוסעים בחשיכה פנסי הנגרר ידלקו ויהוו נורת אזהרה, תרתי משמע, עבור הנהגים האחרים שעל הכביש. עם סיום ההתקנה מומלץ לבצע נסיעת מבחן במגרש פתוח ולא על הכביש, על מנת לבדוק שהוו מותקן כיאות, שחיבור הנגרר תקין לגמרי וכמובן – שפנסי הנגרר עובדים. כך, כשתעלו על הכביש עם הנגרר תוכלו להיות בטוחים ככל שרק ניתן, שהנסיעה שלכם תהיה בטוחה לאורך כל הדרך.

יתרונות וחסרונות

היתרון הברור של התקנת ווי גרירה וחיבור של נגררים אליהם הוא, כמובן, הגדלת יכולת הנשיאה של הרכב והאפשרות לקחת אתכם חפצים, ציוד ומוצרים כבדים וגדולים לנסיעה. בנוסף, זה אמנם פרמטר שלא חושבים עליו הרבה ושכמובן לא בעבורו מתקינים וו גרירה ומחברים נגרר, אולם לנגרר יש כאן בהחלט ערך מוסף חשוב בהיותו גוף שמקטין את נזקי הפגיעה ברכב במקרה של התנגשות מאחור.

לגבי החסרונות – יש אמנם כמות גדולה יותר של חסרונות מיתרונות, משום שרק וו הגרירה מוסיף 20-10 ס"מ לאורכו של הרכב ומהווה תוספת בעייתית כשמנסים להיכנס לחניה, שלא לדבר על ביצוע חניה כשהנגרר מחובר. בנוסף, כשמחובר אליהם נגרר, ווי גרירה מגדילים בצורה מאוד משמעותית את צריכת הדלק של הרכב, וגורמים לכם להוציא הרבה יותר כסף על המצרך היקר הזה שמאפשר לכם לנסוע. למרות זאת, אין ספק שהיתרון שיש בתוספת המכובדת לרכב הוא ברור מאליו, ולכן לא הכמות קובעת, אלא האיכות. אם יש לכם צורך אמיתי בנגרר, כי אתם עוסקים במקצוע שמחייב נשיאת ציוד גדול ו/או כבד לכל מקום או כי אתם נוסעים הרבה לטיולי קמפינג ובעצם – מכל סיבה אחרת שבגינה אתם זקוקים לו – אין ספק שהתקנתו תשפר בצורה משמעותית את איכות חייכם ותאפשר לכם גמישות מרבית והנאה (וגם הנעה) שלמה.

נשיאה טובה!

אז רק תעשו טובה לעצמכם ולכל הנהגים והולכי הרגל שיעלו על הכביש יחד אתכם: התקינו ווי גרירה במקום מורשה שידאג למצוא עבורכם את הוו המתאים בצורה מדויקת לרכב ולנגרר שלכם, עשו שימוש רק בנגררים שמותאמים לגודלו של הרכב שלכם וליכולת הגרירה שלו, הקפידו על לוחיות זיהוי חשופות ו… סעו לשלום, המפתחות בפנים. בהצלחה!

מוגש באדיבות ש.א.ל נגררים – המרכז לנגררים ורכבי שטח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *