יעדים בחו"ל המתאימים עבור נסיעה באוטובוס

אוטובוס

אוטובוס

יש הרבה יעדים בחו"ל בהם משתלם לשקול נהיגה באוטובוס. אפשר לברר עם חברת הסעות מקומית לגבי נסיעה ברכבים אלו עבור משפחות, קבוצות או חברים, אך כדאי גם לבדוק אפשרות של השכרת אוטובוסים ומיניבוסים לצורך נהיגה עצמאית. הדבר החשוב ביותר הוא להכיר את כללי הנהיגה בכל מדינה ולהקפיד עליהם.

כל מה שצריך לדעת על נהיגה באוטובוס באנגליה

באנגליה לדוגמא ניתן לנהוג באוטובוס בין מספר ערים, למצוא חנייה במקומות ייעודיים, וכך לחסוך בהוצאות על תחבורה ציבורית. מצד שני, כללי הנהיגה באנגליה שונים מהכללים המוכרים בארץ: הנהג באנגליה יושב בצד ימין של הרכב ומוט ההילוכים נמצא בצד שמאל. עם זאת, אפשר להתעודד בעובדה שבאנגליה רישיון הנהיגה הישראלי תקף, ואין צורך ברישיון בין לאומי. בנוסף, יש מקומות חניה המיועדים לאוטובוסים, ואין צורך לחשוש מפני בזבוז זמן מיותר.

בריטניה מגבילה את משך תוקפו של הרישיון במחוזותיה השונים ל-12 חודשים. אפשר לברר לגבי השכרת אוטובוס ולנסוע באיזורים העמוסים של לונדון לאחר תשלום עמלה, או פשוט ליהנות משירותיה של חברת הסעות בריטית המציעה הטבות מיוחדות לתיירים.

ביטוח, כללים מקומיים ובחירת חברת הסעות

יש הרבה סיבות בגללן אנשים שוקלים להשכיר אוטובוס בחו"ל. הסיבה הנפוצה ביותר היא צורך בהסעת אנשים רבים למקום מסוים, בדרך כלל באופן חד פעמי ולאירועים מיוחדים כמו חתונה, ברית או בר מצווה. סיבה אחרת היא מסלול טיול שעובר בין מדינות וערים. את המסלול הזה קל לבצע עם חברת הסעות או לאחר השכרת אוטובוסים.

אלו הדברים שכדאי לבדוק לפני שעולים על אוטובוס ביעדים שונים בחו"ל:

א. ביטוח – יש הבדלים משמעותיים בין פוליסות ביטוח של כלי רכב שונים כגון מיניבוס או אוטובוס. רצוי לברר איזו פוליסת ביטוח רלוונטית עבור האוטובוס, להשוות אותה עם התנאים המופיעים ברישיון, ולהתייעץ עם גורם מקצועי לצורך קבלת מידע נוסף.

ב. כללי משרד התחבורה – אנגליה היא לא המדינה היחידה בעולם בה קיימים תנאים ייחודיים עבור נהיגה באוטובוס. על הנהג חלה אחריות ברורה לבדוק את כללי משרד התחבורה בכל מחוז מקומי, ולהכיר אותם היטב טרם היציאה לדרך.

ג. חברת הסעות – מי שמעדיף להשתמש בשירותי חברה המתמחה בהסעות מאשר לשכור אוטובוס, נדרש לבדוק את איכותה ואת הניסיון שלה. לא כל חברה יכולה לעמוד בדרישות של תיירים המגיעים למדינה זרה. מומלץ לשמוע חוות דעת של לקוחות קודמים, לשמוע מה מאפיין את החברה, ולתאם פגישת ייעוץ לא מחייבת. במידה והזמן אינו מאפשר זאת, ניתן ליצור קשר טלפוני עם החברה לפני שנוחתים ביעד ואוספים את הרכב.

לסיכום, יעדים בחו"ל ערוכים לא פחות מישראל לנהיגה ברכבים שונים, ובין היתר גם לאוטובוסים או מיניבוסים. מומלץ לברר עוד בארץ מה המשמעות של השכרת אוטובוס בחו"ל, כיצד ניתן ליצור קשר עם חברות הסעות מקומיות, וכמה עולה השירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *