סקר צרכנות: השפעת הרפורמה בביטוח רכב לשימוש בטכנולוגיות מובילות

רפורמת ביטוח הרכב, שנכנסה לתוקפה בחודש מרץ האחרון (2016), נועדה להוזיל את עלויות ביטוח החובה לרכב, על ידי מתן הטבות למתקינים מערכות בקרה והתרעה מפני תאונות דרכים ולנהגים מנוסים וזהירים יותר. בעקבות הרפורמה, ולמרות העובדה שחלפו 3 חודשים בלבד מאז שנכנסה לתוקפה, חלה עלייה במספר המתעניינים בהתקנת מערכות כאלו, המשלבות טכנולוגיות מובילות העוזרות בהתרעה, ובכך – במניעת תאונות. התקנה שכזו מובילה לחסכון משמעותי בביטוח הרכב: הוזלה של קרוב ל-40 אחוזים.

מדוע כדאי להתקין מערכות טכנולוגיות חדשניות ברכב?

בעלי רכבים נדרשים בכל שנה לחדש את ביטוח החובה לרכב שלהם. ביטוח רכב של הפניקס מציע כיסויים שונים למבוטח ואפשרות להוספת הרחבות שונות, כאשר מדובר בביטוח מקיף ולא רק בביטוח חובה. הרפורמה החדשה בביטוחי הרכב מציעה יתרונות רבים, ולא רק כאלה הקשורים לכסף. הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הרכבים מתבססות על פיתוחים חדשניים העוזרים למנוע תאונות דרכים, ויחד עם זאת מספקים תנאי נהיגה נעימים ונוחים הרבה יותר עבור נהג הרכב. על פי הרפורמה החדשה, חובה על כל חברות הטכנולוגיה המתמחות בפיתוח מערכות אלו ובייצורן, להמשיך ולהציע חידושים ופיתוחים נוספים כדי לספק מענה נרחב לקהל הנהגים. כל פיתוח כזה, המוצע על ידי היצרן, יוזיל את הפרמיה באחוזים גבוהים.

על פי נתוני משרד האוצר, נהגים צעירים, הנוהגים ברכבים שבהם מותקנות מערכות בטיחות מתקדמות, יוכלו להוזיל את עלות ביטוח הרכב שלהם ביותר מ-1,000 ₪ בכל שנה. מדובר במערכות מסוג ESP, שאינן מסובכות מדי להטמעה וגם במערכות המתריעות מפני תאונות דרכים, כמו אלו המתריעות מפני סטייה מהנתיב או תאונת חזית-אחור. המערכות הטכנולוגיות החדשניות הללו ידועות כיעילות מאד עבור נהגים מבוגרים ועבור בני הגיל השלישי.

12111

ומה לגבי רכבים ישנים?

בעלי רכבים ישנים, המתכננים לרכוש ביטוח רכב של הפניקס ורוצים להוזיל את העלויות ויחד עם זאת ליהנות מפתרון בטיחותי ברמה גבוהה, יוכלו להתקין מערכות המתריעות מפני סטייה מהנתיב או מערכות המתריעות מפני תאונות חזית-אחור. מערכות אלו יכולות להשתלב ברכבים ישנים והן מותקנות על ידי אנשי מקצוע בהתאם להנחיות חברות הביטוח ולהנחיותיו של משרד האוצר (זאת, בניגוד למערכת בקרת יציבות, אותה ניתן להתקין אך ורק ברכבים חדשים).

חשיבותן של הטכנולוגיות המובילות

הטכנולוגיות המובילות, המוטמעות במערכות המתריעות מפני תאונות, משמשות כתמריץ כלכלי עבור נהגים רבים. מעבר להוזלה המשמעותית בעלויות הביטוח, ניתן לראות ירידה במספר תאונות הדרכים. היתרונות הרבים של מערכות אלו, הניתנות להתקנה הן ברכבים חדשים והן ברכבים ישנים, הופכים אותן למבוקשות הרבה יותר מבעבר וניתן למצוא אותן כיום בלא מעט רכבים. מי שרוצה לרכוש ביטוח חובה לרכב ולהתקין את מערכות הבטיחות, מומלץ לו לערוך סקר שוק ולבחון את ההצעות השונות. כדאי ליצור קשר ישירות עם נציג מטעם חברת הביטוח המציעה את הפוליסה, ולבדוק מולו את עלויות הביטוח ואת עלויות מערכות הבטיחות שמומלץ להתקין ברכב. חשוב לזכור שמעבר לפן הכספי, מדובר בפתרון בעל יתרונות רבים, כזה שיכול להציל חיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *